Yritysmyyntitiimi palvelee

09-1311 9205

yritysmyynti@finnkino.fi

 

Tervetuloa elokuviin!

Toivottaa Jukka, Kaisa, Noora, Miiro, Susanna, Malla, Pia, Pauliina ja Laura

 

 

Jukka Pelkonen
Myyntijohtaja

+ 358 40 765 6333

jukka.pelkonen@finnkino.fi

 

Nyt suosittelen: Mission: Impossible - Fallout

 

 

Kaisa Rakemaa
Myyntipäällikkö

+358 50 429 4227

kaisa.rakemaa@finnkino.fi

 

Lempileffani: The Dressmaker

Nyt suosittelen: Kirjallinen piiri perunankuoripaistoksen ystäville

 

 

Laura Muttonen
Myyntikoordinaattori

+358 50 552 0320

laura.muttonen@finnkino.fi

 

Lempileffani: Taru sormusen herrasta: Sormuksen ritarit

Nyt suosittelen:
I Feel Pretty

 

 

Miiro Miettinen
Event Manager

+358 40 124 4425

miiro.miettinen@finnkino.fi

 

Lempileffani: Yön ritari

Nyt suosittelen: Deadpool 2

 

 

Susanna Romo
Event Manager

+358 50 583 2840

susanna.romo@finnkino.fi

 

Lempileffani: Rita Hayworth - avain pakoon

Nyt suosittelen: Mamma Mia! Here we go again

 

 

Pia Ollikainen
Event Manager

+358 40 831 7822

pia.ollikainen@finnkino.fi

 

Lempileffani: Gravity

Nyt suosittelen: Minä, Simon

Pauliina Käkönen
Event Manager

+358505686940

pauliina.kakonen@finnkino.fi

 

Lempileffani: Pretty Woman

Nyt suosittelen: Solo: A Star Wars Story

 

 

Noora Kuronen
Tapahtumatuottaja

+358 40 689 9079

noora.kuronen@finnkino.fi

 

Lempileffani: Hidden Figures - varjoon jääneet

Nyt suosittelen: Ocean’s 8

 

 

Malla Sevón
Account Manager

+358 40 184 9177

malla.sevon@finnkino.fi

 

Lempileffani: Anna Karenina
Nyt suosittelen: The Death of Stalin

 

 

Taija Kekäläinen (perhevapaalla)
Myyntikoordinaattori

 

Lempileffani: Paholainen pukeutuu Pradaan

 

Y-tunnus: 0647239 -1

Postiosoite:

Finnkino Oy
Mannerheimintie 113
00280 Helsinki

Laskutusosoite:

Finnkino Oy
PL 88146
00021 Laskutus

OVT-tunnus verkkolaskuja varten: 003706472391
Verkkolaskutusoperaattorina toimii Basware. Operaattoritunnus: BAWCFI22